ســـــوالات مـــــتـــــداول (FAQ)

سوالات متداول (FAQ)

برای اینکه بدانید در هر کدام از واحدها در چه ساعاتی می‌توانید تحصیل کنید، نخست باید تعیین سطح شوید. قبض تعیین سطح هر متقاضی در کلیه واحدها معتبر بوده و پس از گذشت ۹۰ روز از تاریخ صدور، از درجه اعتبار ساقط می گردد. جهت رفاه حال متقاضیان، مبلغ شهریه در محل واحد فقط از طریق دستگاه کارت خوان دریافت می‌شود و نیازی به مراجعه به بانک نیست. علاوه بر آن می توانید از امکان ثبت نام آنلاین نیز استفاده نمایید.

به منظور ارتقا توانایی های گفتاری، نوشتاری و شنیداری زبان آموزان، موسسه زبان سفیر گفتمان کتاب Touchstone Second Edition) 2014) را تدریس می نماید.

در سیستم هایبرید یک سری از موارد آموزشی بصورت Quiz ،Puzzle ،Footage و Video Activity بصورت Online در اختیار زبان آموزان قرار می‌گیرد که این امر به یادگیری هرچه بهتر زبان آموزان کمک می نماید.

با توجه به نیازسنجی انجام شده از دانشجویان و نیاز آنها به تسریع در یادگیری، نیاز به تغییر در تمرکز از روی آموزش به یادگیری زبان آموزان و استفاده از تکنولوژی به روز موسسه زبان سفیر گفتمان، سیستم Hybrid پاسخگوی نیازهای فوق می باشد.

کتاب TouchStone مهارت محور بوده و بر روی هر چهار مهارت (Reading،Writing،Speaking،Listening) بخصوص Speaking تأکید می‌نماید.

به روز رسانی موارد آموزشی، مطالب و ابزارهای آموزشی از مهمترین دغدغه های کارشناسان آموزش زبان می باشد که آکادمی زبان سفیر گفتمان همواره به دنبال انتخاب مناسب و به روز بوده و خوشبختانه با اعتماد به دانشگاه Cambridge کتاب TouchStone 2) 2014) براساس استانداردها، یکی از معتبرترین در دانشگاه های بریتانیا نگاشته شده است.

سطوح Elementary – Pre-Intermediate – Intermediate و Upper-Intermediate (سطوح مبتدی و میانی) هر کدام در 6 ترم، جمعا 24 ترم آموزشی و دوره های پیشرفته (Advanced) هر کدام 6 ترم که مجموعا 18 ترم می باشند.

با توجه به این مهم که قواعد زبانی از پیش نیازهای پیشرفت مهارت های زبان می باشد، موسسه زبان سفیر گفتمان تمرکز قابل توجهی به تدریس گرامر به صورت کاربردی دارد.

دوره های آنلاین مرتبط با بخش های مختلف کتاب بصورت کاملاً اختیاری برای آن دسته از زبان آموزانی می باشد که دسترسی به اینترنت دارند.

با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم نیاز به تمرین فراوانی دارد، چنانچه زبان آموزان موارد آموزش داده شده را بخوبی تمرین نمایند در سطح Pre-Intermediate قادر به صحبت کردن می‌باشند.

به ترتیب سطوح

(Elementary (101- 106

(Pre-Intermediate (201-206

(Intermediate (301-306

(401-406) Upper-Intermediate

و دوره های (Advanced (501-606

سطح (CPE (CPE1-CPE6

تا جلسه چهارم هر ترم با توجه به نظر استاد و تأیید مدیر آموزش واحد این امکان وجود دارد و یا آخر ترم نمره بالای 98 و با تاییدیه استاد و امتحان مجدد شفاهی میتوان Upgrade شد.

کودکان 7 تا 11 سال، نوجوانان 12 تا 15 سال و بزرگسالان 15 سال به بالا.

بله، پس از اتمام دوره Upper-Intermediate و Advanced گواهی فارغ التحصیلی به زبان آموزان اعطا می شود، همچنین در صورت نیاز، زبان آموزان می توانند پس از اتمام هر ترم گواهی تحصیلی درخصوص پایان همان ترم را تقاضا کنند تا برایشان صادر گردد و همچنین پس از اتمام دوره کودکان و نوجوانان مدرک و گواهی فارغ التحصیلی به این عزیزان اعطا میشود.

زبان آموزان سفیر می توانند پس از اتمام هر ترم گواهی تحصیلی دریافت نمایند ولی این مدرک معادل IELTS یا TOEFL نمی باشد.

مدرک فارغ التحصیلی موسسه زبان سفیر گفتمان در برخی کشورها معتبر است زیرا مؤسسه زبان سفیر گفتمان در سال 2008 از بین دیگر مؤسسات معتبر زبان در ایران به عنوان تنها مرکز مجاز و انحصاری OTA در ایران از طرف دانشگاه آکسفورد برگزیده شده است.

در برخی از کشورها و یا سازمانها بسته به نوع نیاز آن سازمان معتبر می باشد.

مطمئناً با به روز شدن کتاب و سیستم جدید این اعتبار چند برابر خواهد شد زیرا تاریخ انتشار کتاب مربوط به سال 2014 می باشد. لازم به ذکر است در گواهی دانشجو سطح زبانی آنها ذکر شده و نام کتاب مورد تدریس ذکر نمی شود.

بدلیل تفاوت در سطح بندی آموزشگاه های مختلف، زبان آموزان بایستی تعیین سطح شوند.

از آنجا که مدرک تحصیلی نیاز به مهر و تأئید مدیر مربوطه در دفتر مرکزی دارد، به همین دلیل باید در دفتر مرکزی صادر گردد.

بله. روند شرکت دانشجویان در ترم های مختلف در این کلاسها به شرح زیر می باشد:

5 ترم F.D برای دوره های Elementary ، Pre Intermediate ، Intermediate ، Upper-Intermediate و Advanced برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

Free Discussion Elementary104 – 106 – 201 – 203
Free Discussion Pre-Intermediate204 – 206 – 301 – 303
Free Discussion Intermediate304 – 306 – 401 – 403
Free Discussion Upper Intermediate403 – 406
Free Discussion Advanced506 تا 501

606 تا 601

CPE1 – CPE6

بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و ارائه مشاوره آموزشی می باشد و یکی از ملزومات ثبت نام در موسسه زبان سفیر گفتمان به شمار می آید.

تعیین سطح آنلاین به دو صورت کتبی و شفاهی و تعیین سطح حضوری فقط بصورت مصاحبه شفاهی برگزار می شود.

بله. تعیین سطح آنلاین جهت ارائه به کلیه واحدهای عمومی سفیر گفتمان در تبریز و ثبت نام در دوره های بزرگسالان معتبر است.

بدلیل اینکه دور بودن از فضای آموزشی به مدت ۹۰ روز منجر به فراموش نمودن مطالب آموخته شده می شود، نیاز به تعیین سطح مجدد دانشجو می باشد. ( از تاریخ فاینال آخرین ترم که نمره قبولی آن ثبت شده باشد تا تاریخ اقدام به ثبت نام، نباید ۹۰ روز (با توجه به ۳۱ روزه بودن برخی ماه ها بهتر است ۹۰ روز در نظر گرفته شود) بیشتر گذشته باشد.

سؤالات مرتبط با مکالمات روزمره زبان انگلیسی با توجه به مطالب ارائه شده در سطوح مختلف کتاب که نشان دهنده سطح دانشجو باشد.

از زمان تعیین سطح تا زمان ثبت نام ۹۰ روز

بله! بدلیل متفاوت بودن سطوح در آموزشگاه های مختلف و مشخص شدن سطح صحیح دانشجو منطبق با سیستم آموزشی موسسه زبان سفیر گفتمان انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام به شمار می رود.

بله! جهت تعیین زمان دقیق برای ثبت نام دانشجو و پیشگیری از تداخل زمان های تعیین سطح، مراجعه کنندگان بایستی با مراجعه حضوری، تماس تلفنی و یا از طریق سایت سفیر گفتمان وقت تعیین سطح حضوری را از پیش تعیین نمایند.

جلسه هشتم ترم، امتحان میان ترم و جلسه شانزدهم ترم، امتحان پایان ترم برگزار می گردد.

آزمون‌های میان ترم و پایان ترم جنبه ارزشیابی دارد و جنبه آموزشی و یادگیری در آزمون‌ها مورد تایید نیست. علاوه بر آن اساتید از طریق فرم feed back نقاط ضعف زبان‌آموزان را به ایشان یادآوری می‌کنند، ارائه پاسخ سؤالات از نظر امنیت نگهداری سؤالات را به خطر می‌اندازد.

از آنجا که امتحانات سفیر گفتمان جنبه ارزشیابی دارند و نه یادگیری، امکان بازنگری پاسخنامه توسط دانشجو وجود ندارد اما زبان آموزان می توانند از طریق فرم های Feed back که توسط اساتید تکمیل می شود از نقاط ضعف خود مطلع شوند.

۴ جلسه ۱ ساعت و نیم در هر ترم ۱۶جلسه ای

در هر ترم دو UNIT درس داده می شود که یک UNIT در هر امتحان میان ترم می آید و از کل دو UNIT در امتحان پایان ترم امتحان گرفته می شود.

خیر، مهارت Listening  و Reading در امتحان پایان ترم مورد بررسی قرار میگیرد.

با گرفتن حد نصاب نمره قبولی که در آکادمی سفیر گفتمان ۷۰ تعریف شده است، می توانید به ترم بالاتر بروید.

بخش قابل توجهی از نمرات هر ترم به فعالیت کلاسی و صحبت نمودن در کلاس اختصاص داده شده است وبا برگزاری آزمون های کتبی، سایر مهارت های زبان آموزان نیز سنجیده می شود.

تمام اساتید با گذراندن دوره TTC از دپارتمان جذب اساتید برگزیده می شوند و همگی در طول همکاری با موسسه زبان سفیر گفتمان OJT های مختلف را می گذرانند و در طول هر ترم Observe های متعدد از طریق مدیر آموزش صورت می گیرد از این رو کلیه اساتید آکادمی زبان سفیر گفتمان از سطح استاندارد یکسان در تدریس برخوردار می باشند.

مدرسین آکادمی زبان سفیر گفتمان دارای مدارک فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر ایران و جهان بوده و علاوه بر آن مدارک TESOL، مدرک TTC موسسه زبان سفیر گفتمان و مدارک CELTA ،KELTT و IELTS را دارا می باشند.

در صورت مشخص بودن نام استاد کلاس، این امکان وجود دارد ولی گاهی ممکن است اسامی اساتید به دلایلی تا آخرین لحظه وارد نشده باشد. دانشجویان می توانند از طریق تکمیل نمودن فرم انتقادات، پیشنهادات درخواست خود را اعلام نمایند تا مدیرآموزش اقدامات مقتضی در خصوص رفع مشکل را مبذول نمایند، این مشکل می تواند از طریق Observe کلاس استاد و رفع مشکلات Teaching وی صورت گیرد.

اساتید در جلسات بعد از میانترم و قبل از پایانترم به تمامی دانشجویان کلاس بازخورد آموزشی در خصوص روند تحصیلی ارائه داده و نقاط ضعف و قوت آنان را گوشزد می نمایند.

در روشهای تدریس اساتید هیچگونه تفاوتی وجود ندارد چرا که همگی یک دوره آموزشی مشابه را گذرانده اند و از یک Progress Chart یکسان پیروی می کنند.

در واحد برادران از اساتید آقا و در واحدهای خواهران از اساتید خانم بهره مند می باشیم.

در کتابهای آموزش زبان کلیه لهجه های مختلف انگلیسی از جمله American و British استفاده شده است. علاوه بر آن، اساتید سفیر نیز هم دارای لهجه British و هم American هستند، بنابراین دانشجویان در معرض هر ۲ لهجه قرار دارند.

  • تکمیل فرم تقاضای تدریس
  • مصاحبه گروهی ( در صورت قبولی فرم)
  • آزمون کتبی
  • دوره تربیت مدرس
  • امتحان پایان دوره

زبان آموزان سفیر می توانند ترجیحاً پس از پایان دوره Upper-Intermediate اقدام به تکمیل نمودن فرم Application نمایند.

بله جلسات iTalk و همچنین جلسات آموزشی وجود دارد که به صورت منظم و اختصاصی در سینما تک برگزار می شود.

خیر، بدلیل اهمیت فعالیت گروهی و نیز اختصاص بخش قابل توجهی از نمره کل به فعالیت کلاسی، زبان آموز باید حتماً در کلاس حضور داشته باشد.

بله، طبق قوانین و مقررات موسسه سفیر گفتمان میتوانیم یک جلسه به عنوان مهمان پذیرای متقاضیان عزیز باشیم.

در راستای احترام به زبان آموزان و نیز افزایش بازدهی و یادگیری ایشان و عدم بالا بردن تعداد دانشجویان در هر کلاس ظرفیت مشخصی در نرم افزار ثبت نام برای سطوح مختلف تعریف شده است که امکان اضافه نمودن به این ظرفیت وجود ندارد، مضافاً برنامه ثبت نام چنین امکانی را به کاربر نمی دهد شما میتوانید در تاریخ های پیش ثبت نام که در تقویم آموزشی وجود دارد، ثبت نام خود را تکمیل کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

بر اساس استانداردهای آموزشی زبان حداکثر ظرفیت کلاس در دوره های Elementary و Pre-Intermediate  هجده نفر و دوره های Intermediate به بالا حداکثر سیزده نفر می باشد.

کلاس های در طول هفته سفیر، روزهای زوج و فرد از ساعت ۰۸:۰۰ تا ساعت ۲۰:۰۰ و در برخی از واحدها تا ساعت 21:45 برگزار می گردند و نیز کلاس های یک روز در هفته (پنج شنبه و یا جمعه) از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و یا ۱۳:۳۰ الی ۱۸:۳۰ برگزار می شود، و همچنین کلاسهای دو روز در هفته در روزهای یک شنبه و سه شنبه برگزار میشود.

اساس سیستم سفیر آموزش مکالمه می باشد و در برخی واحدها نیز کلاسهای منحصرا Free Discussion نیز برگزار می گردد.

۷۸ جلسه‌ی یک ساعت و نیم (کلاسهای فوق فشرده)

۱۶ جلسه‌ی یک ساعت و نیم (کلاسهای ترمیک، فشرده و دو روز در هفته ترمیک)

۱۵ جلسه‌ی یک ساعت و نیم (کلاسهای یک روز در هفته پنجشنبه، جمعه و دو روز در هفته فشرده)

تمام آموزش های برنامه ریزی شده برای هر سطح، به زبان آموزان ارائه می شود و باید در نظر داشت فراگیری زبان دوم نیاز به تلاش و تمرین زبان آموز نیز دارد، پس بنابر آموزش های داده شده و تمرین های انجام شده از طرف زبان آموز پیشرفت وی مشخص می شود.

از اولین سطح دوره Elementary تا پایان دوره Upper Intermediate دانشجو بایستی ۲۴ ترم را با موفقیت بگذراند که برای دوره های ترمیک تقریبا ۴ سال و برای دوره های فشرده کمتر از ۲ سال به طول می انجامد. (در صورت گذراندن سطوح بصورت فوق فشرده مدت زمان مورد نیاز از Elementary تا پایان Upper-Intermediate شش ماه می باشد.) پس از گذراندن سطوح مبتدی و میانی دانشجو می تواند دانش زبانی خود را با شرکت در کلاس های پیشرفته ارتقاء دهد.

طبق تقویم آموزشی زمان بندی، ۲ ترم فشرده ۱ و ۲ معادل زمان بندی ۱ ترم عادی می باشد لذا بدلیل ضرورت انطباق زمانی این دو نوع کلاس به اجبار بین ۲ ترم فشرده ۱ و ۲ نمی توان تعطیلی در نظر گرفت.

بله، تقویم آموزشی در تمامی کلاسها و بخش اداری واحدها نصب می باشد.

در هر سال ۸ ترم ترمیک که مدت زمان آن یک ماه و یک هفته و ۱۶ ترم فشرده که هر ترم حدود ۳ هفته می باشد برگزار می گردد.

آزمون IELTS مربوط به سیستم کشور انگلستان با لهجه British می باشد و آزمون TOEFL مربوط به سیستم آمریکا با لهجه American می باشد و تفاوت کمی در محتوا دارند.

هر دو آزمون های بین المللی هستند که به منظور اقامت و یا تحصیل و کار درخارج از کشور مورد نیاز است.

چون موسسه زبان سفیر گفتمان Skill محور بوده و مطابق با آزمون IELTS برنامه ریزی گردیده است و فعلاً طراحی برگزاری کلاس های TOEFL صورت نگرفته است.

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، می توانید با کلیک روی آیکون در پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.